Hovedbestyrelsen konstituerer sig med en næstforperson, der indgår i forretningsudvalget. Derudover har hovedbestyrelsen et medlem af Alternativets Hovedbestyrelsen, som er her hvor foreningen bag partiet udvikles. Vores medlem her er Oliver Milan Meinike Nielsen

Medlemmer

Emilie Østergaard Knudsen

Organisatorisk forperson

emilie@alternativetsunge.dk

28561104

Malthe Uldbæk Iversen

Organisatorisk næstforperson

malthe@alternativetsunge.dk

20187222

Cea Bæk

Landskasserer

Cea@alternativetsunge.dk

53203367

Anton Stubbe Teglbjærg

Ordinært medlem

anton@alternativetsunge.dk

Astrid Lundqvist

Ordinært medlem

alundqvist85@gmail.com

Bertram Kjær Johansen

Ordinært medlem

bertram.j8@gmail.com

42187871

Fabian Munkholm Davidsen

Ordinært medlem

fmd.alternativet@gmail.com

30330888

Jo Hoxer Danielsen

Ordinært medlem

JoHoxer@gmail.com

22485508

Nicklas Hakmann Petersen

Ordinært medlem

nicklashakmann@gmail.com

50929576

Nikoline Erbs Hillers-Bendtsen

Ordinært medlem

nikoline@katjahillers.dk

Oliver Milan Meinike Nielsen

Ordinært medlem

oliver.milan@alternativet.dk

31712127